Wyjątkowe wakacje na Mazurach

Przeżyj wyjątkowe wakacje na Mazurach…

Mazury w sezonie letnim budzą się do życia. To kilka miesięcy w ciągu całego roku, kiedy to miejsce zdecydowanie rozkwita. To właśnie w tym okresie jest tutaj mnóstwo turystów, a wszelkie okoliczne atrakcje otwierają się po zimowej przerwie.

Mazury to bajkowe miejsce. Swoim pięknem co roku urzeka tysiące turystów, którzy szukają tutaj odpoczynku i ucieczki od codziennego zgiełku. Każdy, kto chociaż raz odwiedził Mazury z pewnością będzie chciał tutaj wrócić. To właśnie na Mazurach można odpocząć w bliskim otoczeniu przyrody, co nie jest możliwe w dużych miastach. To właśnie dlatego Mazury są tak atrakcyjne dla turystów.

Mazury obfitują przede wszystkim w liczne jeziora, które latem oferują duże możliwości. Połączone pomiędzy sobą licznymi kanałami dają możliwość podróżowania statkami, żaglówkami lub motorówkami. Taka forma zwiedzania Mazur jest interesująca dla większości turystów. Praktycznie z każdego większego portu wypływa statek lub katamaran.

Port w Sztynorcie

wakacje na mazurach

Oprócz piękna otaczającej przyrody Mazury są miejscem z bogatą historią. To właśnie w tym miejscu w czasach II Wojny Światowej zapadały kluczowe dla losów Polski i całego świata decyzje. Wówczas Mazury nie były Mazurami, a Prusami. To tutaj mieściły się kwatery najważniejszych przywódców III Rzeszy. Dwie z nich zachowały się do dzisiaj i miejsce to możemy uwzględnić jako obowiązkowe na liście miejsc wartych do odwiedzenia na Mazurach. Mowa oczywiście o – Wilczym Szańcu w Gierłoży oraz Kwaterze Dowództwa niemieckich wojsk lądowych w Mamerkach.

Główna Kwatera Niemieckich Wojsk Lądowych w Mamerkach

wakacje na mazurach

Miejscem, które również ma ogromny potencjał i są jedną z największych atrakcji mazurskich są Mosty w Stańczykach. Znajdują się na terenie Puszczy Rominckiej, uważane za miejsce tajemnicze i jeszcze nie do końca odkryte przyciągają setki, a nawet tysiące turystów. Wyglądem przypominają rzymskie akwedukty. Zbudowane zostały kilka lat przed I Wojną Światową, miały pełnić bardzo ważną funkcję magistrali kolejowej, która prowadziła na Litwę.

Mosty w Stańczykach

wakacje na mazurach

Kolejnym z obowiązkowych punktów podczas wakacyjnego pobytu na Mazurach są – kajaki w Krutyni. W tym zakresie warto skorzystać z profesjonalnych wypożyczalni, które nie tylko zagwarantują nam odpowiedni sprzęt, ale również pomogą nam wraz z nim dotrzeć na miejsce spływu, a po zakończonym spływie wrócić. Rzeka Krutynia uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Europie. Znajduje się na szlaku Mazurskiego Parku Krajobrazowego, gdzie można podziwiać ciekawe okazy zwierząt i roślin. To miejsce słynie z dziewiczego piękna, nienaruszonego przez człowieka w żaden sposób.

Spływ kajakiem w Krutyni

wakacje na mazurach

Miasta, które zdecydowanie są obowiązkowymi na szlaku mazurskim to – Mikołajki, Giżycko oraz Mrągowo. W sezonie letnim spotkamy tu tłumy turystów, którzy co roku wybierają te miejsca jako swoje miejsce odpoczynku i relaksu. Pełno tutaj atrakcji oraz punktów gastronomicznych, które oferują nam same regionalne pyszności i nie tylko.

Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce dopasuje się do potrzeb każdego turysty. Zarówno miłośnicy leniwych odpoczynków będą mieli co robić jak i Ci, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Jest to miejsce zdecydowanie wymarzone na wakacje.