Świąteczny zawrót głowy

Jak co roku wpadliśmy w świąteczny zawrót głowy. Większość naszego wolnego czasu pochłania obecnie kupowanie prezentów świątecznych, planowanie, strojenie naszych domów i ogrodów. I chociaż wszystkim wydaje się to zupełnie naturalne to nie dajmy się zwariować. W zasadzie już do listopada wszystko trąbi o zbliżających się świętach. Reklamy w telewizji, czy Internecie zasypują nas propozycjami prezentowymi.
Święta Bożego Narodzenia są niewątpliwie wyjątkowym i magicznym czasem w ciągu roku. Ale czy naprawdę chodzi w nich tylko o pyszne jedzenie i wymyślne prezenty? To też jest ważne, ale pamiętajmy co jest w tych świętach najważniejsze. Patrząc na to co dzieje się w sklepach w tym przedświątecznym czasie niewątpliwie ludzie zapominają o tym jak ten świąteczny czas powinien wyglądać. Z całą pewnością kupienie drogiego i wyszukanego prezentu nie zastąpi Ci obecności bliskich osób. To naturalne, że chcesz obdarować kogoś bliskiego czymś wyjątkowym, jednak czy „coś wyjątkowego” równa się „coś drogiego”? Nie wiemy jak Wy, ale my jesteśmy dość sentymentalni i wierzymy w to, że prezenty dane od serca z całą pewnością są droższe dla naszych bliskich. Może zgodnie z tą myślą warto zrobić coś samemu? Może macie jakieś fajne umiejętności? Może ktoś z Was umie robić na drutach, czy szydełkować? To jest całkiem niezły pomysł na prezent! W końcu mamy zimę, a więc ciepły szalik i czapka to podstawa. Fajnym prezentem byłoby również zaproszenie na kolację, czy do kina. Z pewnością spędzimy wtedy miło czas, co będzie znacznie lepsze niż często nietrafiony prezent.

Kiedy już ogarniemy prezenty zostaje nam udekorować dom i przygotowywać świąteczne ciasta i dania. Chociaż dawne świąteczne tradycje nakazywały ubieranie choinki w dzień wigilii, dzisiaj jednak większość z nas lubi zająć się tym wcześniej. Zapewne wynika to z ogromu innych obowiązków jakie mamy tego dnia, a przecież dla wielu z nas wigilia jest dniem pracującym. Kiedy i dekoracje mamy z głowy, zostaje przygotowywanie świątecznego jedzenia. To chyba jest dla nas najbardziej pracochłonne i warto dobrze rozplanować prace. Są przecież dania, które możemy wykonać wcześniej i przechować w odpowiednich opakowaniach do czasu kolacji wigilijnej, np. pierogi, które możemy zamrozić, czy śledzie, które wykonane wcześniej będą o wiele lepsze.

Przy odpowiedniej organizacji nie odczujemy ogromu przedświątecznych obowiązków. Święta powinny być dla nas wyjątkowym czasem spędzonym w gronie najbliższych. I my życzymy Wam żeby właśnie takie były tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.