Sporty wodne na Mazurach

Mazury słyną głównie z wody. Mówi się, że jest to kraina tysiąca jezior, ale to nie prawda! Na Mazurach jest znacznie więcej jezior niż nazwa wskazuje. Jest ich około i aż 2,6 tysięcy, a więc znacznie więcej niż przypuszczamy.

Mieszkając tutaj lub jak kto woli odwiedzając Mazury zwłaszcza w sezonie letnim możemy korzystać z przeróżnych atrakcji, które oferują nam jeziora. Jest ich tutaj całe mnóstwo, każde inne, wyjątkowe, jedne popularne i oblegane przez turystów inne mniej znane lecz równie piękne. W miejscach bardziej popularnych, gdzie co roku przybywa tysiące turystów można skorzystać z wypożyczalni sprzętów wodnych. Można wypożyczyć tutaj: motorówki, jachty, skutery wodne, kajaki oraz żaglówki. Nie dość, że jest to naprawdę świetna zabawa to jeszcze można połączyć to z aktywnym zwiedzaniem.

 

Większe motorówki oraz jachty dysponują całkiem wygodnym miejscem do spania, a więc bardzo popularne są tutaj kilkudniowe rejsy. Dzięki połączeniu pomiędzy sobą największych i najpopularniejszych jezior możemy zwiedzić kilka miejsc z perspektywy motorówki cumując codziennie w innych portach i korzystając z okolicznych atrakcji. Jest to naprawdę super przygoda. Co roku w sezonie letnim w portach cumuje całkiem pokaźna liczna motorówek oraz żaglówek. Ten obraz jest naprawdę niezapomniany i w pełni kojarzy się z Mazurskim klimatem.

 

Wielką frajdą są również skutery wodne. We wszystkich większych portach jest możliwość wypożyczenia tego typu sprzętu. Gwarantujemy Wam, że są to niezapomniane emocje i świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na wodzie, korzystając z dobrodziejstw natury. Wiatr we włosach i rześka bryza to prawdziwe wybawienie w upalny i słoneczny dzień.

 

 

 

 

 

 

 

Jedną z moich ulubionych atrakcji na słoneczny i piękny dzień na mazurach jest – LENIWE PLAŻOWANIE. W połączeniu z szaleństwem wodnym tworzą naprawdę coś niesamowitego. Tak spędzony dzień to świetna okazja do odpoczynku i oderwania się od codzienności.

Wszystkim, którzy odwiedzają Mazury polecamy korzystanie z ich uroków. My mamy je na co dzień i właśnie w takie piękne i słoneczne dni doceniamy to najbardziej.