Specjalności kuchni Mazurskiej – ryby

Mazurskie ryby

Większości Mazury kojarzą się nie tylko z pięknymi krajobrazami ale także z przepyszną kuchnią, która obfituje w dania z rybą w roli głównej.

Tak, tak to właśnie tutaj spotkać można kotlety z ryby, pierogi z rybą, rybę w occie, rybę w śmietanie, frytki z ryby itd. Nikogo to nie dziwi, ponieważ na Mazurach znajduje się aż około 2600 jezior, a więc z takich dobrodziejstw należy korzystać nie tylko poprzez sporty wodne, pływanie itd. Warto tym również nacieszyć nasze kubki smakowe.

Ryba – nie tylko smaczna lecz i bardzo zdrowa. Warto wprowadzić ją do swojej diety w mniejszych lub większych ilościach.

A więc wracając do tematu.. Mazurskie ryby zjecie tutaj praktycznie w każdej restauracji. Z tego słyniemy i tym chcemy się dzielić z odwiedzającymi nas turystami. Sandacz, okoń, sielawa, stynka i wiele innych mazurskich ryb spotkacie w restauracjach oraz smażalniach, których w tym regionie jest całe mnóstwo. Są takie, które warto odwiedzić ale i takie których zdecydowanie nie polecamy. Jednak skupmy się na tych, które z pewnością was nie rozczarują.

Restauracja Syrenka w Krutyni

Nie dość, że leży w naprawdę malowniczym i pięknym miejscu, które każdy zna z powodu odbywających się tam spływów kajakowych to jeszcze zjecie tam naprawdę przepysznie. Restauracja ma taras z przepięknym widokiem na wodę, a rozkoszowanie się pysznym obiadkiem w takich okolicznościach przyrody to naprawdę coś pięknego. Tereny Krutyni to miejsca dziewicze, gdzie można się zrelaksować blisko natury. Tą restaurację polecamy wszystkim, którzy chcą pysznie zjeść, a jednocześnie odpocząć od tłumu i zgiełku, którego na Mazurach niestety pełno.

 

Restauracja Karczma Pod Wierzbą

Jest to klimatyczna restauracja znajdująca się w stolicy żeglarstwa w Mikołajkach. Wyjątkowe miejsce pełne wdzięku w którym panuje naprawdę świetna atmosfera, a uwagę przyciąga wyjątkowo ciekawa i przepyszna kuchnia. Zjecie tutaj nietuzinkowego sandacza w towarzystwie komosy ryżowej i pysznych warzyw. Nie dość, że wygląda wyśmienicie to i na dodatek tam właśnie smakuje!

 

 

Port Smaku

Kolejna restauracja znajdująca się w sercu Mikołajek. Oferuje bogaty wybór świeżych i pysznych rybek. Restauracja znajduje się bezpośrednio przy porcie, zwykle ciężko się tam dostać, ale warto! Każdy kto rozkoszuje się smakiem ryby powinien spróbować zupy rybnej lub deski ryb mazurskich, gdzie znajdziemy kilka rodzajów mazurskich rybek. Dodatkowo w sezonie letnim organizowane są tu koncerty szantowe, a więc można się tu poczuć naprawdę po mazursku!

 

 

A jeśli nie ryby smażone? To polecamy przepyszne ryby wędzone! – Ryby i Miód

Zjecie je w wyjątkowym miejscu pośród pól, łąk i lasu w malowniczej okolicy. Rybka w takich okolicznościach smakuje najlepiej!

Jeśli odwiedzicie Mazury nie zapomnijcie o spróbowaniu przepysznej mazurskiej rybki.