Rowerem przez Mazury

Pogoda w końcu dopisuje, dlatego przyszedł czas aby porzucić „zimowe” zwyczaje siedzenia na kanapie i troszkę się poruszać. W końcu podobno sport to zdrowie, a zdrowie w obecnych czasach jest nam bardzo potrzebne. A ponieważ w zasadzie nie jesteśmy amatorami sportu, padło na rower. Kto z nas nie lubi jeździć rowerem? Chyba nawet Ci, którzy są totalnymi sportowymi łamagami (jak jest też w naszym przypadku) lubią czasem wybrać się na przejażdżkę rowerową. Przy okazji załapaliśmy się na przepiękny zachód słońca.

Zima w tym roku trwała uporczywie długo i przez długi czas nie mogła się z nami rozstać. Brak ruchu i aktywności zdecydowanie zaczął nam doskwierać. W końcu siedzenie ciągle przez telewizorem bywa również męczące. A poza tym nie jest to na pewno korzystne dla naszej psychiki i zdrowia fizycznego! A więc postanowiliśmy to zmienić. Nawet największe lenie zapragnęły opuścić swoje chatki. Ponieważ z powodu sytuacji w kraju nasze możliwości wciąż są ograniczone trzeba szukać alternatywnych rozwiązań.

Tęsknimy już za letnimi rozrywkami typu kajaki, czy wyjście do restauracji. No ale cóż. Cieszymy się możliwościami jakie mamy na chwilę obecną.

Mazury są niesamowicie piękne i obfitują w liczne atrakcje przyrodnicze. Mnóstwo tutaj szlaków rowerowych, które wiodą przez miejsca zdecydowanie warte odwiedzenia. Co jest wspaniałe, nie są to miejsca tak licznie odwiedzane przez turystów. Daje to możliwość psychicznego odpoczynku i relaksu, który przyda się każdemu po ciężkim tygodniu. Przy okazji dotlenimy mózg i przygotujemy go na nadchodzący tydzień w pracy. Zdecydowanie taka wycieczka niesie ze sobą same korzyści.

Rower jest formą transportu, którą możemy poruszać się zdecydowanie wszędzie. A więc wycieczkę rowerową możemy połączyć ze zwiedzaniem i obiadem w restauracji. W zasadzie w obrębie większości jezior możemy poruszać się rowerem, a jak się zmęczymy możemy urządzić sobie piknik na plaży. Perspektywa jest świetna. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu zawsze możemy go wypożyczyć. W Mrągowie jest kilka takich miejsc, jednak my polecamy sprawdzone z którego sami nie raz korzystamy – Ekorower wypożyczalnia rowerów. A dla leniwych jest szansa na rower bez zbędnego „pedałowania”. Dość popularnym rozwiązaniem na rynku stały się rowery elektryczne, które nie wymagają od nas aż takiego zaangażowania siłowego. Koszt zakupu roweru elektrycznego jest dość wysoki, jednak mazurski rynek również oferuje  nam możliwość wypożyczenia sprzętu w przyzwoitej cenie.