Restauracje warte odwiedzenia poza sezonem letnim

Mazury kojarzą się każdemu przede wszystkim głównie z sezonem letnim. Otóż jest w tym troszkę prawdy. Ale nie jest tutaj aż tak biednie jak wam się wydaje. Na tym blogu chcemy wam pokazać, że naprawdę można tutaj fajnie funkcjonować! A z punktu widzenia osób, które są tutaj na co dzień i najlepiej wiedzą jak sprawa wygląda.

Jak już wspominaliśmy wam nieco wcześniej Nasza Zielona Dziura tętni życiem w lecie, kiedy przez Mazury przewija się tysiące ludzi. Wtedy zdecydowanie warto nas odwiedzić. Jest mnóstwo miejsc, które możemy zwiedzać, albo po prostu cieszyć się pięknem letniego krajobrazu. Ale jako osoby będące tutaj na stałe wiemy, że również i po sezonie jest tutaj co robić. Sezon jesienny, a nawet zimowy jest również fajną okazją do odwiedzenia Mazur!

Piękną złotą jesienią zobaczymy tutaj wiele zjawiskowych miejsc. Turystów jest wówczas mniej, a więc wszystko przebiega spokojnie. Taki wypoczynek polecamy zwłaszcza tym, którzy nie tolerują zgiełku i tłumów. Jesień jest świetną okazją do poznania prawdziwych Mazur. Wrzesień to miesiąc, kiedy większość miejscówek jest jeszcze otwarta i bez problemu zobaczymy wszystko co nas interesuje. Kiedy pogoda nam dopisuje widoki będą naprawdę warte zachodu!

Również zimą krajobrazy na Mazurach będą nas zachwycały. Piękne, zamarznięte tafle jezior, zaśnieżone pola i domy. Jest to czas, kiedy możemy zorganizować kulig zakończony ogniskiem z grzanym winkiem i pyszną kiełbaską. Z całą pewnością takich atrakcji nie znajdziecie w dużym mieście!

Ale ponieważ mamy jesień, wróćmy do jesieni..

Co u Nas robić podczas jesieni?

Otóż zwiedzanie ciekawych miejsc, kiedy temperatura na zewnątrz troszkę spadła warto urozmaicić sobie ciepłym i pysznym obiadkiem lub kolacją w cieplutkiej restauracji rozkoszując się ciekawymi mazurskimi smakami. W tym miejscu możemy polecić Wam sprawdzone restauracje, które działają w zasadzie bez zmian poza sezonem. Dla łakomczuszków takich jak My to idealna rozrywka.

Restauracja Syrenka – Krutyń

Karczma Pod Wierzbą – Mikołajki

Port Smaku – Mikołajki

Łapa Niedźwiedzia – Mrągowo

L’s kitchen – Mrągowo

Są to miejsca, gdzie zjecie smacznie, a zarazem po mazursku! Wiemy co mówimy.

Nie zniechęcajmy się pogodą. Zwiedzanie jesienią może mieć naprawdę mnóstwo zalet, wystarczy tylko odpowiednie podejście i jesteśmy w stanie zobaczyć wiele przepięknych miejsc.