Pierwszy dzień WIOSNY!

Wiosna ahh to Ty…

Długo nas tu nie było! Można powiedzieć, że zapadliśmy w sen zimowy z którego chcemy się wreszcie otrząsnąć. Za oknem słoneczko, które motywuje do działania. Czas więc się ruszyć z kanapy i poszukać sobie jakichś „kreatywnych rozrywek”.  A dzisiaj rozpoczynamy oficjalnie wiosnę, którą postanowiliśmy przywitać zgodnie ze starym zwyczajem. Zrobiliśmy Marzannę (współczesną z dużym biustem i ustami). Niestety Marzanna musi spłonąć, abyśmy my mogli oficjalnie pożegnać zimną i ponurą zimę, a w to miejsce przywitać upragnioną WIOSNĘ.

Pogoda od kilku dni nas rozpieszcza, dlatego weekend upłynął nam pod znakiem spacerowania i ogniskowania. Tak! Pierwsza kiełbasa z ogniska już była! Teraz przymierzamy się do pierwszego grilla, ale nie wszystko na raz.

Nie za wiele się u nas działo podczas tego czasu. Pochłonęło nas lenistwo, które już daje nam się we znaki. Czas to zmienić. Wiosnę postanowiliśmy powitać z przytupem i teraz już będzie tylko coraz bardziej aktywnie.

Wiosna budzi się na Mazurskich szlakach

Spójrzcie na te wspaniałe zdjęcia i krajobrazy, które u nas powstają do życia. Mazury kwitną i widać to na każdym kroku. Drzewa rodzą już pierwsze pąki, bazie już się rozwinęły, a jeziora powoli odpuszcza gruby lód. To wszystko daje nam ogromną nadzieję na to, że wiosna w końcu do nas się uśmiechnie. Bo chociaż w kalendarzu już wczoraj stuknęła astronomiczna wiosna to termometry w nocy wskazują na całkiem odmienny stan. Jednak za dnia możemy cieszyć się wspaniałym słońcem i z uśmiechem spacerować po mazurskich szlakach. Kto wie, że może już niebawem pożegnamy się z grubymi kurtkami i szalikami.

Czy wiosną warto odwiedzić Mazury?

Na to pytanie odpowiadamy zdecydowane TAK! Zapewniamy Was, że budzące się do życia Mazury to cudowne widoki. A poza tym jest to czas w roku, kiedy jest tu dużo spokojniej niż w sezonie letnim, a równie pięknie. Restauracje nie pękają jeszcze w szwach i można popróbować w spokoju lokalnych specjałów, mając gwarancję, że wszystko jest świeże i pyszne.

Zbliżają się święta Wielkanocne, a więc może to jest wyjątkowa okazja do tego żeby odwiedzić nasz przepiękny region?