Mikołajki – Stolica Żeglarstwa

Kiedy jeszcze nie było mnie na Mazurach (ponieważ pochodzę z zupełnie innego regionu Polski) Mazury kojarzyły mi się głównie z Mikołajkami. To właśnie one są jednym z najbardziej znanych na Mazurach miejsc, które co roku przyciągają tysiące turystów, którzy chcą je odwiedzić, ponieważ są bardzo popularne.

Mikołajki tak naprawdę są małą, urokliwą wioską, gdzie znajdziemy mnóstwo restauracji, przepiękne widoki i setki żaglówek oraz motorówek. Z perspektywy osoby, która mieszka w tych okolicach już kilka lat ich widok nie robi nam mnie aż tak wielkiego wrażenia, jednak patrząc na osoby, które odwiedzają mnie i chcą zobaczyć również kilka większych atrakcji domyślam się, że jest to miejsce warte odwiedzenia.

A więc Mikołajki są stolicą żeglarstwa – to fakt. Z Mikołajek popłyniemy między innymi do Giżycka, Węgorzewa, czy do Rucianej Nidy. Jeziora połączone są między sobą kanałami, dzięki czemu możemy zaplanować sobie wakacje na jachcie. Jest to naprawdę super sprawa i super klimat. W największych portach, zjemy pyszną kolację, pobawimy się na imprezie, a także zadbamy o higienę osobistą co może się wydawać największym problemem przy tego typu „wakacjach” zwłaszcza dla kobiet. Te wszystkie drobne „niedogodności” rekompensują nam przepiękne widoki podczas trasy oraz w portach, które oferują nam bardzo wiele dodatkowych atrakcji. Plusem wszystkiego jest to, że każdy wieczór możemy spędzić gdzie indziej i podczas całego rejsu możemy w ten sposób zwiedzić niemalże wszystkie warte odwiedzenia miejsca.

Amatorzy spokoju i relaksu mogą jako miejsce noclegowe wybrać zaciszną zatokę w której spędzą wieczór oraz noc, po to aby rano obudzić się wypoczętym i podziwiać przepiękne widoki otaczającej przyrody. Z całą pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Mikołajki są zdecydowanie miejscem, które powinniśmy odwiedzić będąc na Mazurach.