Mazury zimą…

Zapewne wielu z Was wydaje się, że na Mazury warto wybrać się tylko i wyłącznie latem? Otóż nic bardziej mylnego. Mazury to magiczne miejsce, które o każdej porze roku znajdzie swoich amatorów. Oczywiście to latem jest tu najwięcej turystów i jest to czas w roku kiedy Mazury zdecydowanie tętnią życiem. Lato otwiera przed przyjezdnymi mnóstwo możliwości: zwiedzanie, rejsy statkami, spacery w przyjemnej ciepłej aurze i wiele innych. Jednak nie każdy lubi przepych i tłumy, które latem potrafią być naprawdę uciążliwe…
Ale co z tymi, którzy kochają spokój, a ich dewizą urlopu jest cichy wypoczynek w pięknym miejscu? Dla takich osób zdecydowanie polecam mazurski klimat zimą. O tej porze roku jak dobrze pójdzie „zielona dziura” zmienia się w „białą”, krajobrazy są magiczne i wyciszyć się można tu jak nigdzie! Widoki też nie są gorsze od tych, które możemy tu zastać latem.
Mazury zimą oferują przyjezdnym wiele atrakcji. Mamy tu stoki narciarskie, lodowiska, zimowe spływy kajakami, baseny, spa, morsowanie oraz dla smakoszy – restauracje w których panuje wyjątkowy klimat. A i dzieci znajdą tu wiele rozrywek, które pozwolą rodzicom odetchnąć. Tereny na Mazurach są górzyste, więc na zjazd na sankach nadają się idealnie.
Wyobraźcie sobie te tysiące jezior pokryte lodem, pagórki, które latem zielenią się od pięknej trawy zimą przykryte śnieżnym puchem. Spacery w takich klimatach potrafią być magiczne. A powietrze, które unosi się w powietrzu pachnie wyjątkowo. Wszystko to sprawia, że można tu odpocząć od miejskiego zgiełku i od spraw, które nas nurtują tak po prostu jak to się mówi – naładować baterie. Oczywiście mieszkając tu nie zdajemy sobie sprawy jak jest to ważne i cenne dla osób, które nie mają takich możliwości jak my! Każdy potrzebuje czasem się wyciszyć, a duże miasta zdecydowanie nam takich możliwości nie dają..
Mazury zimą to alternatywa dla lubiących aktywne urlopy jak i dla tych, którzy chcą spędzić leniwy czas pod kocem z gorącą herbatą. Każde bowiem lenistwo warto przełamać krótkim spacerem i dotleniem, a nigdzie nie znajdziecie piękniejszych miejsc do spacerów i czystszego powietrza niż na Mazurach ! Zimą zobaczycie zupełnie inne Mazury. Ciche i spokojne, które otwierają inne możliwości i pokazują ich prawdziwe uroki. Naszym zdaniem to właśnie zima pokazuje Mazury takimi jakie są ! Jest to azyl do którego warto niewątpliwie uciec.