Leniwa majówka na Mazurach

Chyba każdy czekał z niecierpliwością na tegoroczną majówkę. I chociaż nie trwała ona zbyt długo, zawsze to jakaś chwila wytchnienia od pracy i codzienności. Fajnie jest wyrwać się z wielkomiejskiego zgiełku i nie myśląc o niczym po prostu skoczyć na Mazury.

Na Mazurach Majówka jest wydarzeniem, które w zasadzie rozpoczyna sezon. Ponieważ nasze piękne Mazury są regionem typowo turystycznym, a więc turystów można tu spotkać tak naprawdę tylko w okresie wiosennym oraz letnim. Oczywiście nie jest to żaden wyznacznik i bywa i tak, że w zimie jest tutaj naprawdę mnóstwo ludzi. Nie mniej jednak to sezon letni jest tutaj naprawdę intensywnym czasem dla restauratorów, właścicieli domków, pensjonatów, hoteli oraz innych miejsc noclegowych. Jest to czas w roku na który wszyscy przygotowują się przez długi czas.

I chociaż Mazury są miejscem bardzo obleganym przez turystów można tutaj spędzić wyjątkowo spokojny czas. Nie brakuje tu miejsc, gdzie można złapać oddech z dala od ludzi. Czasem taki czas jest potrzebny każdemu aby się zresetować i naładować baterię. I my właśnie potrzebowaliśmy takiego czasu! A Więc Majówkę postanowiliśmy spędzić na odpoczynku. Oczywiście są i tacy, którzy woleli spędzić ten czas aktywnie na kajakach lub zwiedzając miejscowości turystyczne i korzystając z perełek gastronomicznych na mazurskich szlakach. My tym razem postawiliśmy na czas spędzony w gronie najbliższych bez zbędnych „wybryków”.

Ale ponieważ hasło „majówka” od razu kojarzy się z grillem, więc nie mogło tego u nas zabraknąć. Podstawą każdego udanego weekendu jest dobre jedzonko. A u nas majówka zdecydowanie rozpoczęła sezon grillowy. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością. Skrupulatnie planowaliśmy dania, które zagoszczą na naszym „stole majówkowym”. Było kolorowo i pysznie. Po naszym dokładnie zaplanowanym kulinarnym weekendzie zdecydowanie musimy postawić na dietę. Ale było warto. Naładowaliśmy baterię na następne dni, a nawet tygodnie ! I przy okazji napełniliśmy brzuchy na kilka dobrych dni. Teraz już tylko zdrowo i aktywnie ! Sami zobaczcie jak było pysznie.

Żałujemy, że ta majówka była tak krótka! Oby jak najwięcej takich weekendów.