Leniwa majówka na Mazurach

Chyba każdy czekał z niecierpliwością na tegoroczną majówkę. I chociaż nie trwała ona zbyt długo, zawsze to jakaś chwila wytchnienia od pracy i codzienności. Fajnie jest wyrwać się z wielkomiejskiego zgiełku i nie myśląc o niczym po prostu skoczyć na Mazury.

Na Mazurach Majówka jest wydarzeniem, które w zasadzie rozpoczyna sezon. Ponieważ nasze piękne Mazury są regionem typowo turystycznym, a więc turystów można tu spotkać tak naprawdę tylko w okresie wiosennym oraz letnim. Oczywiście nie jest to żaden wyznacznik i bywa i tak, że w zimie jest tutaj naprawdę mnóstwo ludzi. Nie mniej jednak to sezon letni jest tutaj naprawdę intensywnym czasem dla restauratorów, właścicieli domków, pensjonatów, hoteli oraz innych miejsc noclegowych. Jest to czas w roku na który wszyscy przygotowują się przez długi czas.

I chociaż Mazury są miejscem bardzo obleganym przez turystów można tutaj spędzić wyjątkowo spokojny czas. Nie brakuje tu miejsc, gdzie można złapać oddech z dala od ludzi. Czasem taki czas jest potrzebny każdemu aby się zresetować i naładować baterię. I my właśnie potrzebowaliśmy takiego czasu! A Więc Majówkę postanowiliśmy spędzić na odpoczynku. Oczywiście są i tacy, którzy woleli spędzić ten czas aktywnie na kajakach lub zwiedzając miejscowości turystyczne i korzystając z perełek gastronomicznych na mazurskich szlakach. My tym razem postawiliśmy na czas spędzony w gronie najbliższych bez zbędnych „wybryków”.

Ale ponieważ hasło „majówka” od razu kojarzy się z grillem, więc nie mogło tego u nas zabraknąć. Podstawą każdego udanego weekendu jest dobre jedzonko. A u nas majówka zdecydowanie rozpoczęła sezon grillowy. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością. Skrupulatnie planowaliśmy dania, które zagoszczą na naszym „stole majówkowym”. Było kolorowo i pysznie. Po naszym dokładnie zaplanowanym kulinarnym weekendzie zdecydowanie musimy postawić na dietę. Ale było warto. Naładowaliśmy baterię na następne dni, a nawet tygodnie ! I przy okazji napełniliśmy brzuchy na kilka dobrych dni. Teraz już tylko zdrowo i aktywnie ! Sami zobaczcie jak było pysznie.

Żałujemy, że ta majówka była tak krótka! Oby jak najwięcej takich weekendów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *